Lélekben Otthon Közhasznú Alapítvány
Alapítás éve: 2007
Tevékenység
A Lélekben Otthon Közhasznú Alapítvány tevékenysége elsősorban a társadalom mentálhigiénés kultúrájának fejlesztésére, a pszichológia és pszichiátria társadalmi támogatottságának növelésére irányul, s nem utolsó sorban a marginalizálódott rétegek számára nyújt konkrét segítséget. A hátrányos helyzetű társadalmi rétegek közül kiemelt figyelmet fordítunk a pszichiátriai- és az alkoholbetegekre.
Kiemelt feladataink:
– Egyik legnagyobb, legátfogóbb projektünk a 2010-ben elindított „Öngyilkosság-megelőző civil mozgalom”.
- A prevenciós program részeként elkészítettük a „Van kinek elmondani!” című kiadványunkat öngyilkosságot elkövetők hozzátartozói számára, akiknek a halálesetet követően fel kell venniük a kapcsolatot a rendőrséggel. A tájékoztató füzet a svéd SPES (Öngyilkosok Hátramaradott Hozzátartozóinak Szervezete) információs kiadványának mintájára készül, mely konkrét elérhetőségeket tartalmaz, ahol sorstársak közösségében vagy egyénileg dolgozhatják fel a történteket.
- Alapítványunk és a marosvásárhelyi Segítők Baráti Köre (Pro Helpers Egyesület) az öngyilkosság megelőzése terén Magyarországon és Romániában egyidejűleg egy nemzeti szintű prevenciós hálózat kialakításán dolgozik, amelynek egyik fontos pillére az öngyilkosságot elkövető emberek hozzátartozóinak segítése. A nemzetközi szakmai tapasztalatokat felhasználva közösen dolgozzuk ki azt a stratégiát, amelyben az állami és civil szervezetek részvételével hosszú távon javítani tud majd a két ország öngyilkossági mutatóin. Az egyéves együttműködés végén egy szakmai-hálózati irányelveket megfogalmazó megvalósíthatósági tanulmány elkészítését tervezzük.
- Kétnapos konferenciát szerveztünk a Magyar Pszichiátriai Társaság és a Magyar Pszichológiai Társaság támogatásával ebben a témakörben, ahol előadók között neves szakemberek is megfordultak, bemutatkozott a svédországi SPES szervezete, az erdélyi Segítők Baráti Köre és a skót Choose Life mozgalom is.
- Mozgalmunkhoz csatlakozott a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének OSPI megelőző programja, a Kék Vonal lelki segély szervezet, valamint a LESZ.
– Depresszióval küzdők klubja. A teadélutánokon való részvétel, a hasonló problémákkal küszködő emberek közösségéhez tartozás élménye hozzájárulhat az önbizalom és a kapcsolatokban megélt biztonságérzet megerősödéséhez. A klubtevékenység tematizált, minden találkozás egy téma köré szerveződik, amely a kiindulási pontját képezi a beszélgetéseknek. A klubfoglalkozások nem pszichoterápiás jellegűek, ugyanakkor az előadások, az önfeltárás, a beszélgetések, a visszajelzések nyomán születő belátások elvezethetnek a pszichés tünetek kialakulásában játszott személyes felelősség felismeréséhez és vállalásához. Szakképzett facilitátor segíti a beszélgetések konstruktív irányát.
– Az Alapítvány weboldalának működtetése. A weblap interaktív felületén a legtöbb olvasói hozzászólás a skizofrénia, a pánikbetegség, a depresszió, a betegjogok, és az ehhez kapcsolható munkavállalási problémák köré csoportosul. Népszerű a „Hová fordulhat” rovat, amely egy folyamatosan frissített adattár, konkrét elérhetőségekkel szolgál az ország addiktológiai és pszichiátriai ellátásaira vonatkozóan.
Adószám: 18194801-1-41
Bankszámlaszám: OTP 11715007-20449940
Kuratórium tagjai: Majoros Andrea (elnök), Dr. Bokor László, Oriold Károly, Kováts Dániel
Levelezési cím: 1046 Budapest, Munkácsy Mihály u. 36.
E-mail: info@lelekbenotthon.hu
A további beszámolóink a Bíróság hivatalos oldalán érhetők el.
Civil Szervezetek Országos Névjegyzékének közzététel keresője – link a Bíróságra
Beszámolók:
- Egyszerűsített beszámoló és közhasznúsági jelentés 2015
- Egyszerűsített beszámoló és közhasznúsági jelentés 2014
- Egyszerűsített beszámoló és közhasznúsági jelentés 2013
- Alapító Okirat
- Végzés
Számviteli beszámolók:
- Számviteli beszámoló 2012
- Számviteli beszámoló 2011
- Számviteli beszámoló 2010
- Számviteli beszámoló 2009
- Számviteli beszámoló 2008
- Számviteli beszámoló 2007
Közhasznúsági jelentések: