A Semmelweis Egyetem és a Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet Képzési Központja által akkreditált tréningprogram
(Budapest, 2005. október 7-8, november 18)
A program célja
Az Addikció Súlyossági Index (ASI) egyike a legszélesebb körben használt mérőeszközöknek az addiktológia területén.
Az ASI olyan strukturált klinikai interjúmódszer, amelyet legalább három területen, a klinikai/diagnosztikai munkában, a program-értékelésben és a kutatómunkában lehet hasznosítani. A kliens kezelési szükségleteinek feltérképezéséhez nyújt értékes támpontokat. A mérőeszköz segít a mérési folyamat sztenderdizálásában és a kezelés megtervezésében, valamint a kezelés kimenetelére irányuló kutatások megvalósításában.
A tréning célja, hogy a résztvevők kompetenciáját kifejlessze az ASI adminisztrálásában és használatában.
Ezt a három napos tréningprogramot azon szakembereknek és egyetemi hallgatóknak hirdetjük meg, akik jelenlegi vagy leendő klinikai munkaterületükön megfelelő képességgel, tudással és szakanyagokkal kell, hogy rendelkezzenek ahhoz, hogy az ASI-t, illetve ennek európai változatát (EuropASI) rutinszerűen és sztenderd módon alkalmazzák.
Trénerek
Bácskai Erika Ph D, szociológus; az EuropASI magyarországi validálását végző munkacsoport tagja; több ASI-tréning oktatója;
Gerevich József Ph D, pszichiáter, addiktológus: az EuropASI magyarországi validálását végző munkacsoport tagja; több ASI-tréning oktatója;
Rózsa Sándor pszichológus; az EuropASI magyarországi validálását végző munkacsoport tagja; több ASI-tréning oktatója.
A tanfolyam akkreditációja
Az Addiktológiai Kutató Intézet ASI-tréningprogramja orvosi és szociális akkreditációs engedéllyel rendelkezik. A Semmelweis Egyetem által akkreditált program akkreditációs száma:
SE-ÁOK/2005-01/00266. Továbbképzési pontérték:
25. A Nemzeti Család- és Szociálpolitikai Intézet Képzési Központja által akkreditált program engedélyszáma: S-05-043/2004. Továbbképzési pontérték: 35.
Vizsga és tanúsítvány
A három nap valamennyi programpontján résztvevő hallgatók a tanfolyam végén írásbeli vizsgát tesznek, s az akkreditált képzésről olyan igazolást kapnak, amely feljogosítja őket az ASI európai sztenderdizált változatának klinikai alkalmazására.
A tréningprogram időpontja és helye
Első két nap 2005. október 7-8, harmadik nap 2005. november 18.
Helyszín: Kempelen Farkas Hallgatói Információs Központ Erkélyes terem Bp. VIII. Múzeum u. 17.
A tréningprogram részvételi díja
25.000 forint.
0 hozzászólás